Lacrimas Profundere - Gothic from Germany

12. srpna 2011 v 18:21 | Verynkaaa |  Hudba

Jako první jsem se sem rozhodla přidat hudební skupinu, která je mi v současné době nejbližší a kterou si dopřávám téměř denně.
Ačkoliv upřednostňuji finské kapely, Lacrimas Profundere, jakožto německá skupina mě naprosto uchvátili a to především díky textům jejich písní. Abych se přiznala, objevila jsem tuto skupinu poměrně nedávno a baví mě pouze jejich současná tvorba.


Skupina Lacrimas Profundere je německá skupina, která vznikla roku 1993 a založil ji kytraista Oliver Schmid. Z počátku se jednalo o skupinu, která hrála gothic/doom metal, ale v současnosti ji lze charakterizovat přesněji jako gothic rockovou skupinu.

Fanoušci této skupiny se dají rozdělit na dva tábory, a to podle dvou zpěváků, kteří se ve skupině vystřídali. Jednomu táboru se líbí jen a pouze počáteční tvorba skupiny s Christopherem Schmidem, která je právě gothic/doom metalová a druhému táboru (do kterého spadám i já) se naopak líbí pouze tvorba skupiny od roku 2007, kdy Christophera vystřídal Rob Vittaca a kdy se kapela dala na dráhu gothic rocku.

V počátečním období skupina využívala ženského vokálu a klasických prvků. Po příchodu zpěvačky Anjy Hötzendorfer v roce 1995 s ní nahráli album s názvem ...and Wings Embraced Us.
Toto album bylo roku 1997 následováno albem La Naissance d'un Reve.
Po vydání těchto alb kapela uzavřela spolupráci s Napalm Records a do skupiny přizvali hosta, harfistu Ursulu Riedla, aby vydali album Memorandum - 1999.
Prvním albem, které nějakým způsobem zaujalo a zlákalo mezinárodní veřejnost bylo album Burning: a Wish, vydané v roce 2001. Toto album bylo odlišné od předchozích především tím, že odstranili klasické prvky a zaměřili se především na vyniknutí barytoního hlasu zpěváka Christophera.
Lacrimas Profundere se vydali na první mezinárodní turné po Evropě a Latinské Americe a pouze rok po vydání svého posledního alba, vydává skupina další řadové album Fall, I Will Follow.
Další album na sebe nenechá dlouho čekat a fanouškům se v roce 2004 do rukou dostává nové album Ave End, na kterém je změna oproti předešlým deksám velmi znát.
Po tomto albu následuje ještě jedno album s názvem Filthy Notes For Frozen Hearts, které je posledním počinem skupiny v původní sestavě.
V roce 2007 zažívá kapela první významné loučení, a to rovnou se zpěvákem Christopherem, který ze skupiny odchází po 14 letech. Na jeho místo přichází zpěvák německé skupiny Sonicslave, Petr Kafka. O několik měsíců později zažívá kapela další loučení. Basák Daniel Lechner odešel a jeho místo zaujal právě Petr Kafka. Novým zpěvákem skupiny se stává Rob Vitacca.
Skupina v čele s novým zpěvákem vydává v roce 2008 další album s názvem Songs For The Last View, které ještě stále jistým způsobem v několika skladbách připomíná bývalého zpěváka skupiny Christophera. Zřejmě kvůli fanouškům, které nechtějí vyřadit ze zaběhnutých kolejí.
V roce 2010 se již skupina vydává na stoprocentní cestu po stopách gothic rocku, a to dokazuje i jejich prozatím poslední album z jejich sbírky s názvem The Grandiose Nowhere, které je podle mého názoru prozatím nejlepším počinem skupiny.

A na závěr přikládám dvě videa. První video je z období, kdy byl frontmanem ještě Christopher Schmid. Druhé video je již s Robem Vitaccou.
My Velvet Little Darkness

The Letter
Tak co říkáte??? S jakým frontmanem se vám Lacrimas Profundere líbí více???
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbil se vám tento článek?

Ano 60.5% (75)
Ne 39.5% (49)

Komentáře

1 large size cocktail dresses large size cocktail dresses | E-mail | Web | 17. ledna 2013 v 20:30 | Reagovat

Easily that's not me against what we saying but i can exclude that you aren't valid on this issue. Why on the planet man convertd much in lifetime of time? Cant we just coincide on all causes? There were comparable injury in our business. Decoding the issue want some concentrated analysis
http://www.movedress.com/beach-wedding-dress-wedding-dress-function-occasion.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama