The Dark Valley - 1. kapitola 2/5

24. srpna 2011 v 10:43 | Verynkaaa |  The Dark Valley

Pomalu jsem se přemístila domů a neustále jsem musela myslet na to, co říkal. Snažila jsem se ho pochopit, ale nenacházela jsem žádné vysvětlení. Poté jsem si začala uvědomovat, že navzdory tomu, že jsem s ním mluvila poprvé v životě, a že jsme spolu strávili jen necelou půlhodinu, je mi Aaron k srdci blíž, než kdokoli jiný z mého okolí. Opravdu se mi moc líbí a něco mě k němu neustále přitahuje. Jako bychom byli dva kousky rozbitého přívěsku, které do sebe skvěle zapadají a přitom jeden o druhém neměli sebemenší potuchy." A dost! Už na něj musím přestat myslet! ", řekla jsem si.

Za pár okamžiků se měli rodiče vrátit domů a já musela uklidit nebo bych zase celé odpoledne musela poslouchat, že celý den nic nedělám a že jsem líná. Musela jsem uznat, že je to pravda, ale od rodičů se mi to poslouchat nechtělo. Odešla jsem pomalu domů a pustila jsem si svoje oblíbené CD, abych si uklízení trochu zpříjemnila. S hudbou jde vše líp, alespoň u mě to vždy platilo. Nejdřív jsem se pustila do uklízení ve svém pokoji, tam byl nepořádek nejvýraznější. Jako obvykle. Ale ani moje oblíbená hudba mi z hlavy nedokázala vyhnat to, co se stalo odpoledne. Teprve v tu chvíli jsem začala soustředit svou pozornost na pravý význam našeho opětovného setkání.

" Odkud vlastně je? Vůbec nic o něm nevím. ", přemýšlela jsem.

V ten okamžik jsem ho chtěla znovu vidět. Těšila jsem se na naše další setkání, těšila jsem se, až se o něm něco dozvím. Zanechala jsem přemýšlení a soustředila se na uklízení.

Svůj pokoj jsem už měla uklizený, tak jsem se přemístila do obýváku. Ten byl naštěstí v poměrně dobrém stavu, tak mi to nedalo moc práce. Zrovna, když jsem uklízela vysavač na místo, kam patří, jsem z venku zaslechla motor auta na naší příjezdové cestě. Naše auto mělo specifický zvuk motoru, který bych poznala všude. Naše Toyota byla poměrně nové auto, rodiče si jí koupili před rokem a půl, aby si udělali radost. Trochu jsem jim záviděla, že mohou řídit vlastní auto. Já jsem si udělala řidičák před pár měsíci a rodiče mi auto půjčili asi dvakrát a pokaždé jen v nejnutnější situaci. Přitom jsem neřídila vůbec špatně.

Rodiče vešli do dveří a měli oba podrážděný výraz. Nejdříve jsem myslela, že měli špatný den v práci, pak mi ale došlo, že to je kvůli hudbě, která mi hrála z přehrávače a ne zrovna potichu. Moji rodiče netolerovali můj hudební vkus a to hlavně moje mamka. Vlastně můj hudební vkus dráždil všechny lidi v mém okolí, kromě mojí věrné přítelkyně Maggie.
Rychle jsem běžela vypnout hudbu a za chvilku měli rodiče celkem přijatelnou náladu i výraz.

" Ahoj mami, ahoj tati. ", zavolala jsem na ně.
" Ahoj zlato. ", odpověděli oba současně.
" Jak jste se měli v práci? ", ptala jsem se rodičů.
" My jsme se měli celkem dobře, co ty? Je ti už lépe? ", zeptala se mamka.

Dnes jsem nešla do školy. Byla jsem poněkud psychicky vyčerpaná, vzhledem k tomu, že jsem tehdy navštěvovala poslední ročník střední školy a blížila se maturita. Potřebovala jsem si odpočinout a prodloužený víkend mi přišel jako dobrý nápad. Měla jsem ty nejlepší rodiče na světě, a proto pochopili mou situaci a dovolili mi pro jednou zůstat doma.

Než jsem stihla odpovědět, zazvonil zvonek u dveří. Táta, který se teprve zouval v předsíni, a tudíž byl dveřím nejblíže, otevřel dveře a on tam stál s celou svou rodinou. Konečně jsem si je mohla všechny prohlédnout. Aaron stál vepředu, a tak jsem si okamžitě všimla, že se převléknul. Měl na sobě luxusní a černý oblek. Rozhodně se nedalo říct, že by na něm rodina šetřila. Sako měl rozepnuté, pod ním sněhově bílou košili, kterou měl jen tak volně přes kalhoty a rozepnuté dva knoflíčky u límečku. Držel za ruku malou sladkou holčičku, které mohly být asi čtyři roky. Byla moc krásná a roztomilá, ale naprosto odlišná než byl Aaron. Měla krásné světlé vlasy, stažené do dvou culíků, oči měla světle zelené, nosík malý a baculatý, červené tvářičky a sytě rudá a úzká ústa. Na sobě měla oblečené krásné růžové šatičky s krajkami, volánky a velkou mašlí u pasu. Botičky měla tmavě růžové a v ručičkách svírala malou kabelku. Vypadala jako panenka v životní velikosti. Evidentně vůbec nebyla stydlivá, jelikož ihned, jak táta otevřel dveře, vytrhla se Aaronovi, přiběhla k mým rodičům, podala jim svou ručičku a představila se jim.

" Dobrý den, já jsem Lilly. ", řekla roztomilým dětským hláskem.
" Ahoj Lilly, moc nás těší, my jsme Matthewsovi. Já jsem Colin a tohle je moje žena Gabrielle a dcera Danielle. ", řekl táta.
" Víš, že jsi moc hezká holčička? ", dodala mamka.
" Děkuju, paní Gabrielle. "

Všichni jsme se zasmáli a Lilly přišla ke mně.

" Ahoj Danielle, viď že budeme kamarádky? ", zeptala se mě roztomile.

Sehnula jsem se k ní, abych byla ve stejné výšce jako ona.

" Ahoj, Lilly, to víš, že budeme kamarádky. ", odpověděla jsem s úsměvem.

Byla tak okouzlující. Skočila mi kolem krku a dala mi pusu na tvář. Pak mě pustila, otočila se a se smíchem běžela zpět k Aaronovi. Ten ji chytil a vyzvedl ji do své náruče. Lilly mu něco špitala do ucha, pak se na mě podívala a usmála se. Nic jsem neslyšela, ale podle toho, jak se na mě Aaron podíval, jsem usoudila, že mu povídala něco o mně.
Paní Darková se poté rozhodla učinit první seznamovací krok.

" Dobrý den, my jsme Darkovi a dnes jsme se přistěhovali do Dark Valley. " Ukázala na Aarona a pokračovala.

" To je můj starší syn Aaron, mladší syn Logan, Lilly už znáte a já jsem Malissa. "

Představení naší rodiny se hrdě ujal táta.

" Moc nás těší, my jsme Matthewsovi. Vítáme Vás v Dark Valley a doufáme, že se Vám zde bude líbit. ", pokračoval táta.
" Mnohokrát Vám děkujeme, za vřelé přivítání, také doufáme, že sem bez problémů zapadneme. ", odpověděla Malissa.
" Nechcete jít dál? Třeba na kávu, abychom se lépe seznámili? ", navrhla mamka.
" Nechceme Vás zdržovat, všimla jsem si, že jste právě přišli ze zaměstnání. ", omluvila se Malissa.
" V žádném případě nás nezdržujete, jen pojďte dál. ", nenechala se mamka odbýt.
" V tom případě rádi přijmeme Vaše pozvání, paní Drawnová ", odpověděla Malissa a úsměvem.
" Prosím, pojďte dál ", řekl táta a pokynul rukou do našeho domu. Darkovi vešli do našeho obýváku a rodiče je doprovázeli.
" Danielle, můžeš nám všem připravit kávu, prosím? ", požádala mě mamka.
" Jistě mami. ", odpověděla jsem a otočila jsem se k odchodu do kuchyně. V tu chvíli jsem slyšela, paní Darkovou jak vybídla syna.
" Aarone, běž přeci pomoct Danielle, nebuď nezdvořilý! "
" Jistě mami. ", odpověděl jí Aaron a na tváři vykouzlil další ze svých okouzlujících úsměvů, který značil vítězství. To mě naštvalo.
" Omluvte mě, prosím. ", pokračoval zdvořile Aaron.

Ještě jsem nestihla dojít do kuchyně a Aaron už byl u mě.

" Ahoj můj anděli, tak se opět shledáváme a dříve než bylo původně smluveno. Jsi ráda alespoň tak jako já? "
" Ahoj můj anděli? Ahoj můj osude? Co to…", než jsem to stihla dopovědět, položil mi prsty na rty a umlčel mě.
" Nemyslíš, že je neslušné neodpovědět na otázku, na kterou jsem se tě ptal? "
" A nemyslíš, že je neslušné skákat lidem do řeči? ", odvětila jsem.
" Ano máš pravdu. Tak uděláme kompromis. Ty odpovíš na mou otázku a já pak zase odpovím na tu tvou. Přijímáš? ", zeptal se a lehce se pousmál.

Jeho úsměvu se nedalo odolat, ale na tuto otázku se mi nahlas odpovídat nechtělo. Už jen proto, že jsem skutečně byla ráda, že ho opět vidím a ne málo.

" Dobře, ale nejdřív musíme uvařit tu kávu pro naše rodiče. ", odpověděla jsem a naplnila kávovar.
" Odpovědět mi přeci můžeš i při přípravě kávy. ", nedal se odbýt a na tváři mu pořád hrál ten jeho úsměv.
" Dobře, tak jsem ráda, že tě vidím, ale jistě bych to vydržela, než bychom se domluvili na další schůzce. ", zalhala jsem a dala jsem vařit vodu. V mysli jsem zaklela, protože to vyznělo, jako by naše příští setkání mělo být rande.
Aaron se ušklíbl a přimhouřil oči.
" Jsem si jist, že bych ti scházel, kdybych se tu dnes znovu neobjevil. ", řekl tichým hlasem a znovu se drze ušklíbl.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbil se vám tento článek?

Ano 60.5% (75)
Ne 39.5% (49)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama