Charon - finský klenot

24. září 2011 v 20:40 | Verynkaaa |  Hudba

Charon


Úplně na začátek musím poznamenat, že ačkoliv poslouchám skutečně mnoho nejen finských skupin, Charon zaujímají jedno místo z první pětice i přesto, že je znám méně než jeden rok :) A to především díky hlasu zpěváka, který mě naprosto uchvátil již při prvním poslechu Charon a který je natolik vyjímečný, že ho prostě poznám všude :)


Charon je (jak jinak) finská gothic rocková/metalová skupina, konkrétně z finského města Raahe. Skupina byla založena roku 1992.

Současná sestava
Juha-Pekka Leppäluoto "JP" - zpěv
Pasi Sipilä - kytara
Teemu Hautamäki - baskytara
Antti Karihtala - bicí
Lauri Tuohimaa - kytara, doprovodný zpěv

"JP" jeden čas působil i ve skupinách Harmaja či Poisonblack1 a stále působí ve skupině Northern Kings1 spolu se zpěváky jiných známých severských hudebních skupin - Jarkko Ahola (Teräsbetoni), Marco Hietala (Nightwish) a Tony Kakko (Sonata Arctica).
Nejen "JP" má vedlejší činnost v jiné skupině. Lauri Tuohimaa jeden čas působil ve skupině Embraze.

Diskografie
1998 - Sorrowburn
2000 - Tearstained
2002 - Downhearted
2003 - The Dying Daylights
2005 - Songs For The Sinners
2010 - A-Sides, B-Sides & Suicides

Od roku 1992 do roku 1998 natočila skupina tři promo alba a dvě dema, díky které se jim podařilo podepsat nahrávací smlouvu se společností Emanzipation Productions. Prostřednictvím této nahrávací společnosti pak kapela vydala dvě alba - Sorrowburn a Tearstained.
Obě alba byla poměrně dost úspěšná a skupina se vydala na turné spolu se skupinou Finlanders Sentenced.


Po skončení turné skupina ukončila spolupráci s nahrávací společností Emanzipation Productions a podepsali novou smlouvu se společností Spinefarm Records.

Během léta 2001 kapela natočila nové album s názvem Downhearted. Ještě před vydáním alba, vyslala skupina do světa promo singl Little Angel, který dosáhl 5 místa ve Finnish Singles Chart. Teprve na počátku roku 2002 vydávají album, které je stejně úspěšné jako singl. Album se vyhouplo ma 3 místo Finnish Album Charts, zatímco videoklip Little Angel se stal číslem jedna v Nordic Video List.
V létě po vydání tohoto alba se skupina vydala na turné po Finsku a poté i na turné po Evropě se skupinami Nightwish a After Forever.


V dubnu 2003 vydává skupina další singl s názvem In Trust Of No One, který získal první místo ve Finnish Singles Chart.


O pět měsíců později vydávají další singl Religious/Delicious a rychle následovalo další album s názvem The Dying Daylights. Skupina opět pořádá turné po Finsku na podporu alba.
Ještě v tom samém roce opouští skupinu kytarista Jasse Von Zdali, kvůli nedostatku zájmu o působení v kapele a protože ho údajně nudily aktivity spojené s kapelou. Místo něho nastupuje na jeho místo v lednu 2004 Lauri Tuohimaa.


Po několika dalších turné a po vydání dalšího velmi úspěšného singlu Colder, vydala skupina v roce 2005 další album Songs For The Sinners. Od této doby konala skupina turné především po Evropě a Rusku.


Po pětileté pauze vydává skupina v roce 2010 další album A-Sides, B-Sides & Suicides. Jedná se o kompilaci jejich dosavadních alb, která obsahuje i novinku jménem The Cure.


Po dlouhodobých neshodách a rozporech kapela vydala prohlášení, že 30. července 2011 oficiálně ukončují svou působnost na hudební scéně. Kapela tak ukončila svou činnost téměř po dvaceti letech.

1O skupinách Northern Kings a Poisonblack se dozvíte více v připravovaných článcích :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama