Poisonblack - Heavy metal z Finska

24. září 2011 v 23:37 | Verynkaaa |  Hudba

Poisonblack je heavy/gothic metalová skupina z finského Oulu. Vznikla roku 2000 a v roce 2001 se k nim přidal Juha-Pekka "JP" Lepäluoto (Charon) jakožto zpěvák.


Současní členové
Ville Laihiala - zpěv
Antti Remes - byskytara
Marco Sneck - klávesy
Tarmo Kanerva - bicí

Diskografie
2003 - Escapextasy
2006 - Lust Stained Despair
2008 - A Dead Heavy Day
2009 - Classics (kompilace)
2010 - Of Rust and Bones
2011 - Drive

Roku 2003 vydala skupina své debutové album Escapextasy a s ním se do světa dostal i singl Love Infernal.
Krátce po vydání tohoto alba skupinu opouští zpěvák "JP" a na jeho místo nastupuje Ville Laihiala, který ještě stále působí ve skupině Sentenced.


Netrvá to dlouho a zpěvák roku 2005 opouští Sentenced, aby se naplno věnoval Poisonblack.
Péče a píle zpěváka a zároveň textaře skupiny se vyplácí, protože roku 2006 vydávají nové album Lust Stained Despair, které má skutečně velký úspěch. Album se dostává na druhou příčku, skupina se raduje a ještě tento rok vyjíždí na turné po Evropě společně se skupinou Lacuna Coil. Jsou tak úspěšní, že mají ještě samostatně několik koncertů mimo Finsko. K tomuto albu vydávají též singl - Rush.


Roku 2008 vydává skupina další velmi úspěšné album A Dead Heavy Day, které se opět zapisuje do první desítky finského žebříčku. Po tomto úspěchu skupina vyráží na další turné po Evropě, tentokráte doprovázeni skupinami Dark Tranquillity a Fear My Thoughts. Po tomto turné skupina vydává DVD se záznamem koncertu s názvem A Dead Heavy Day DVD.


V roce 2009 si kapela trochu oddychuje a vydává pouze kompilaci dosavadních alb s názvem Classics, přitom ale chystají nový materiál na novou desku, která by měla vyjít příští rok.


Jak Poisonblack řekli, tak i učinili. Roku 2010 vydávají další řadové album s názvem Of Rust and Bones. Tentokráte skupina pořádá koncerty jen vyjímečně a v listopadu 2010 se dozvídáme, že skupina opustila svou dosavadní nahrávací společnost a přešla ke společnosti Hype Records.


V dubnu roku 2011 skupina vydává své již šesté album s názvem Drive a do světa se rozlétá i nový singl Mercury Falling, který můžete pravidelně slyšet (pokud jste maniaci jako já a vydržíte to poslouchat několik hodin denně) např. na finském internetovém rádiu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama