The Dark Valley - 5. kapitola 4/8

4. září 2011 v 18:06 | Verynkaaa |  The Dark Valley
Také jsem se dozvěděla, že Maggie za mnou chodí poměrně často do nemocnice. Dokonce se za mnou několikrát zastavila i ta nafoukaná potvora Nicole a několik mých spolužáků ze školy. Nikdy jsem se s nikým moc nebavila, kromě Maggie a lidí z maturitního výboru, proto mě jejich návštěvy nemálo překvapily. Liss za mnou také chodila pravidelně, většinou jako Aaronův dohled. Mamka s tátou jí věřili víc, než Aaronovi, poté, co jim řekl pravdu. Někdy za mnou, ale přišla i bez Aarona s Thomem a dětmi. Zvláštní, přesto, že jsem před nehodou trávila dost času s Aaronem nebo s Liss, Thoma jsem nikdy neviděla. Thom byl, podle popisování mamky, vysoký, měl světlé a krátké vlasy a oblékal se velmi elegantně. Prý má velmi náročné zaměstnání a většinu času tráví v zahraničí. Divila jsem se, že jim manželství vydrželo tak dlouho.O Aaronovi se rodiče téměř vůbec nezmínili. Neměli ho zrovna v oblibě. O Aaronovi mi přišla povyprávět Liss. Dojalo mě, že Aaron odložil vysokou školu, jen kvůli tomu, aby mohl být denně u mě. I za ty dlouhé tři roky mě nepřestal milovat, ba naopak, řekla bych, že jeho city jsou ještě silnější než dřív. Byl to úžasný pocit.

Když skončily návštěvy, vyčerpaná jsem upadla do spánku.

Následující den, také probíhala nejrůznější vyšetření, tentokrát, jsem ale nemusela vyvolávat pláč. Byla to různá vyšetření všech orgánů, aby zjistili rozsah postižení a jak se zotavují funkce orgánů. Bohužel plíce mi stále nefungovaly tak, jak by měly, tak jsem pořád měla v krku nepříjemnou hadičku.

Aaron se ještě z Finska nevrátil. Volal několikrát Liss, aby se na mě informoval a zároveň jí sdělil, co se dozvěděl. Prý existuje nějaké řešení, jak mi pomoci vyléčit se. Alespoň, že jeho cesta byla užitečná.

Měla jsem ten den spoustu návštěv. Nejdřív se zastavila Maggie. Řekla mi všechno, co se dělo po dobu mé nepřítomnosti na tomto světě a radostně mi sdělila, že si našla přítele. Koho? To mi zapomněla říct, ale podle vyprávění, jsou spolu šťastní. Moc jsem jí to přála. Maggie byla skvělá dívka, jen trochu upovídaná a jak už víte, dost zvědavá, ale měla jsem ji moc ráda.

Jako další za mnou přišla Liss s Thomem a Lilly. Nedivila jsem se, že s nimi nepřišel Logan, nikdy mě neměl moc v lásce. Thom měl vážně velmi sympatický hlas a byl milý. Doufala jsem, že ho někdy uvidím a budu si s ním pomoci normálně popovídat. Lilly mi neustále něco vykládala tím svým rozkošným hláskem a v hlase měla lehký nádech štěstí a radosti. Vyprávěla mi, jak šla poprvé do školy. Teprve v ten okamžik mi zcela došlo, jak dlouho jsem byla mimo tento svět a jak moc věcí jsem zameškala.

Asi po hodině ode mě Liss s Thomem odešli a Lilly za sebou museli doslova táhnout. Zuřivě protestovala, chtěla být u mě. Tolik jsem ji měla ráda. Byla to ta nejúžasnější a nechytřejší malá holčička, kterou jsem kdy viděla. Zcela si získala mé srdce.

V noci jsem pomalu usínala, vnímajíc jen pravidelné pípání přístroje, který stál jen kousek od mé postele a měl za úkol, sledovat tlukot mého srdce. Nechala jsem se tím zvukem ukolébat a téměř jsem už spala, když mě vyrušil lehký vánek a následně ona dobře známá vůně. Už dlouho jsem ji necítila tak intenzivně. Vnímala jsem tu omamnou vůni a cítila, jak mi prostupuje celým tělem. Vrátil se.

" Ahoj. ", pomyslela jsem si.
" Ahoj, Danielle. "
" Vážně si přišel oknem, nebo se mi to jen zdálo? ", zeptala jsem se.
" Skutečně jsem přišel oknem. ", odpověděl mi s lehkým smíchem. " V tuhle noční hodinu, bych se sem jinak nedostal a já tě chtěl vidět. "
" Jsem ráda, že si přišel. ", pomyslela jsem si. " Byl si pryč déle. Stýskalo se mi. "
" Také si mi moc chyběla, Danielle. ", řekl a políbil mě na čelo.
" Liss říkala, že si přišel na způsob, jak mě uzdravit. "
" Ano, jsou tu dva způsoby. ", řekl sklesle.
" Ale? ", pobídla jsem ho, aby pokračoval.
" Ale ani jeden z nich se ti nebude líbit. Stejně jako mě. "
" Pověz mi, o co jde, Aarone. "

Ztěžka polkl, pak se zhluboka nadechl a začal vysvětlovat, jaké možnosti máme.

" Prvním a nejlepším řešením, by byla okamžitá přeměna. "
" Myslela jsem, že tu nelze provést, když nejsem při vědomí. "
" Lze ji provést tak, jak ji provedla Margueritte mě. Byla bys upírka, ale vzhledem k tomu, že bys nepřijala mou krev, nebyla bys již mým osudem. "
" Co to znamená? ", zeptala jsem se nechápavě.
" To znamená, že by nás k sobě nic nepoutalo, Danielle. "
" Jako, že už bychom se nemilovali? "
" Je to velmi pravděpodobné, troufám si říct, že je to téměř jisté. "
" Já tě budu milovat vždycky. ", nesouhlasila jsem.
" To si myslíš teď, Danielle. Jsme spoutáni jakýmsi neviditelným poutem, které nás drží při sobě a vytváří mezi námi to, co máme. Pokud pouta rozvážeme, není moc velká pravděpodobnost, že to náš vztah nijak neovlivní. "
" Vážně si myslíš, že to mezi námi není skutečné? Že je to jen nějaký druh magie, co způsobilo, jak moc na sobě lpíme a jak jeden bez druhého nedokážeme žít? "
" Také se mi tomu nechce věřit, Danielle. Tohle mi přijde skutečnější, než cokoliv, ale poté, co mě Mauri poučil, začal jsem mít jisté pochyby, byť jen nepatrné. "
" Vůbec si nejsem jistá, jestli chci náš vztah riskovat jen kvůli tomu, abych se mohla hýbat a vidět. "
" Nemusíš nic riskovat, protože tahle možnost je stejně nepravděpodobná. Nedokázal bych se ovládnout a pravděpodobně bych tě místo záchrany zabil. ", řekl zoufale.
" A jaká je druhá možnost? ", zeptala jsem se.
" Vzít si upíří krev. Posilní tě a tak by měla mít stejný účinek na tvoje uzdravení, jako předchozí možnost. "
" Mám si od tebe vzít krev? Myslela jsem, že ji máš jen zbytek, který vystačí na přeměnu osudu. "
" Mám přibližně litr krve. K přeměně ti bude stačit polovina toho množství. "
" Myslíš, že by to mohlo fungovat? "
" Viděla si snad někdy nemocného upíra? ", zeptal se a smál se.
" Dobře, udělejme to. "


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbil se vám tento článek?

Ano 60.5% (75)
Ne 39.5% (49)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama