The Dark Valley - 11. kapitola 1/5

2. října 2011 v 11:00 | Verynkaaa |  The Dark Valley
11. Nový domov

Všimla jsem si, že mě Jaydon po celou dobu pozoroval. Bylo mi to nepříjemné, ale zároveň jsem mu byla vděčná za to, jak se před chvílí zachoval.

Když jsme dovečeřeli, Hellä vstala a sklízela ze stolu.

" Pomůžu ti. ", řekla jsem a začala jsem sbírat nádobí ze stolu.

Společně s Hellou jsme odešli do kuchyně.

" Moc mě mrzí, co sis dnes musela vytrpět. "
" To není vaše chyba, Aaron mi to měl říct. "
" Bože, nedokážu si představit, co všechno se ti muselo honit hlavou, když jsem na stůl přinášela ty zakryté podnosy. "
" Dost mě to vyděsilo a zvažovala jsem krvavé fondue. ", řekla jsem se smíchem. " Zní to teď tak směšně, jak jsem si to vůbec mohla myslet. "
" Člověku se hlavou honí různé věci, když si myslí, že je v ohrožení života. ", řekla Hellä.
" Ano, o tom už něco vím. Přežila jsem mnohem horší věci, než byla dnešní večeře. ", odpověděla jsem.
" Už si někdy cítila takový strach jako dnes? ", zeptala se překvapeně.
" Ne. Cítila jsem mnohem větší strach, než dnes. "

Hellä se na mě podívala a v obličeji měla přísný a zároveň překvapený výraz. Nic neřekla, ale poznala jsem, že toužila vědět, co mi v životě způsobilo, že jsem byla vyděšená k smrti.

" Měla jsem před třemi lety autonehodu. ", řekla jsem a ukázala jsem jí několik jizev, které mi zbyly po těle od roztříštěného skla. " Spěchala jsem do školy a silnice byla mokrá. Zastavila jsem v koloně a muž v autě za mnou nestihl včas zabrzdit. Narazil do mě a já vyletěla ven z auta předním sklem, protože jsem nebyla připoutaná. Tenkrát jsem měla obrovský strach. "
" To je hrozné. ", zamumlala si pro sebe Hellä.
" Když jsem se v nemocnici probudila nebo přesněji řečeno, když se má mysl probudila, dozvěděla jsem se, že od nehody uběhly tři roky a já jsem po celou dobu byla v kómatu. První co jsem slyšela po probuzení, bylo, jak lékař sděluje mým rodičům, že by mě měli nechat odpojit od přístrojů, že už se neprobudím. Ale i přesto, že moje tělo bylo v kómatu, moje mysl fungovala a já vnímala vše kolem sebe. Lékaři mě chtěli odpojit a já jim neměla jak říct, že jsem naživu. Tehdy jsem měla znovu obrovský strach. "

Hellä na mě nevěřícně zírala.

" Ale Aaron mě zachránil. Pak jsme se dozvěděli o Loganovi a začali jsme trénovat na přeměnu. Spěchali jsme a Aaron se neovládl. ", řekla jsem a ukázala jsem jí jizvu na prstě ruky. " Aaron pak utekl a já o něm dlouhý čas nic nevěděla. Nezvedal mi telefony a za čas jsem se dozvěděla, že odjel z města. Ani Liss o něm nic nevěděla. Nevěděla jsem, jestli ještě žije, jestli ho Logan nezabil. Tehdy jsem měla největší strach v životě. Strach, že ho ztratím. "
" To je příšerné. Jsi tak mladá a už jsi zažila tolik bolesti. ", politovala mě. " Jsi neuvěřitelně silná mladá žena. ", řekla téměř obdivně.
" Miluju upíra a to si žádá být silná. "

Náš rozhovor přerušil příchod Leeny.

" Omlouvám se, jestli ruším, ale už jsem to tam s chlapama nemohla vydržet. "
" Vůbec nerušíš, Leeno. ", řekla jsem.
" Tak půjdeme do obývacího pokoje a pokusíme se prolomit tu pochmurnou náladu, co tady převládá. ", řekla Hellä a šla do jídelny za zbytkem společnosti.

Já jsem následovala Leenu do obývacího pokoje a posadili jsme se na pohovku.

" Slyšela jsem, o čem jste se v kuchyni bavili. ", řekla po chvíli. " Jsi moc statečná, ale přeměna není snadná věc. Bude to těžké pro tebe i pro Aarona. "
" Já to vím. Jsem ochotná to podstoupit i přesto, že mám z toho obrovský strach. "
" Miluješ ho hodně, že ano? "
" Víc než vlastní život. Proto se snažím překonat svůj strach. "
" Překonáš ho. Já ho taky překonala, protože Yrjö dělal vše proto, aby mi to ulehčil. A ty jsi mnohem silnější, než jsem byla tehdy já. "
" Počkat … přeměnil tě Yrjö? "
" Ano. Jsem jeho osud, jako jsi ty Aaronův. "
" A Mauri … "
" Je můj osud. ", doplnila mě Hellä, když vcházela do obýváku spolu s ostatními upíry.

Otočila jsem se na ně a podívala jsem se na Aarona, který do místnosti vešel jako poslední. Posadili se naproti nám a Aaron se na mě upřeně díval. Nechtěla jsem to řešit přede všemi, tak jsem mu pomocí myšlenek vzkázala, že to dořešíme doma a on souhlasně přikývnul. Obrátila jsem svou pozornost zpět k Helle.

" Takže tebe přeměnil Mauri. "
" No u nás to bylo trochu jinak. ", odpověděla mi Hellä.
" Jak jinak? ", zeptala jsem se nechápavě.
" Já jsem přeměnila Mauriho. "

Překvapeně jsem se na ni podívala.

" Je to méně časté, ale stává se to. ", doplnil ji Mauri.

Nemohla jsem si pomoct, ale můj pohled se zastavil na Jaydonovi.

" A kde máš ty svůj osud? ", zeptala jsem se ho.

Všichni se na sebe nenápadně podívali, ale já si jejich pohledů stejně všimla.

" Nevím, nejspíš se teprve narodí. "

Překvapeně jsem se na něj podívala.


" Chceš si poslechnout, jak jsme nalezli své osudy a jak probíhala přeměna? Měla by ses připravit na to, jak to bude probíhat. ", zeptala se Hellä a mě došlo, že se snaží změnit téma.

Neodporovala jsem. Kdyby mi to chtěli říct, řekli by mi to.

" Ano, velmi ráda. "

Hellä začala vyprávět, jak našla Mauriho a jak probíhal jejich život před i po přeměně. Napjatě jsem ji poslouchala a v jejím příběhu jsem našla jisté podobnosti s mým. Postupně mi popsali hledání osudu všichni v místnosti, kromě Jaydona, ten jako jediný, prozatím neměl žádný příběh. Velmi mě šokovalo odhalení, že Hellä se narodila roku 1463. Tehdy ji přeměnila její vlastní sestra, jen proto, aby v blízkém okolí nebyla jediný upír a aby si měla s kým promluvit o upířích záležitostech. Kruté, ale Hellä i já, jsme ji jistým způsobem chápaly. Hellä, byla naprosto úžasná osobnost a na sestru nezanevřela. Po letech se jejich cesty rozdělily a Hellä začala pociťovat jisté vábení. Nemohla mu odolat a nechala se za ním vést svými dokonalými smysly. Neměla sebemenší tušení, že existuje něco, jako osud. Došla až tam, kde vábení sílilo a našla tam Mauriho. Obyčejného opuštěného lidského sedláka. Nedokázala se od něho držet dál, vábení stále rostlo. Osmělila se a několikrát se s ním sešla. Zamilovali se a Hellä mu řekla, co je zač. Mauri toužil stát se tím, čím byla Hellä, ale ani jeden z nich nevěděl, jak to provést. Hellä proto vyhledala svou sestru, která přesně věděla, co je nutné udělat a Hellä Mauriho přeměnila. Žijí spolu už přes dvě stě let. Hellä byla nejstarší upír v Evropě, bylo jí tehdy 497 let. Hellä s Maurim se rozhodli, že budou pomáhat novým, mladým upírům, objasní jim vše, ohledně tohoto života a sdělí jim, jak přeměnit svůj osud.

Yrjöva přeměna byla o něco dramatičtější a velmi podobná Aaronově přeměně. Roku 1892 byl napaden upírem, který ho chtěl zabít. Poté, co ho upír kousl a pochutnával si na jeho krvi, využil Yrjö příležitosti a probodl mu srdce kusem dřeva, které našel opodál. Neměl však, ani tušení, že se přemění v upíra. Až když se druhý den probudil v nemocnici, zjistil, že má upíří zuby, pevnou kůži, dokáže se pohybovat nadpřirozenou rychlostí a touží po krvi. Uprchl a nějaký čas bloudil bezcílně po světě. Narazil tehdy na Hellu a Mauriho, kteří se ho ujali a objasnili mu vše, čemu nerozuměl. Po čase pocítil vábení a poznal, že ho vábí jeho osud. Vydal se tedy na cestu a našel Leenu. Věděl díky Helle a Maurimu, co musí udělat, řekl Leeně pravdu a zamilovali se. Leena souhlasila a Yrjö ji následně přeměnil. Yrjö ji vzal s sebou k Helle a Maurimu a koupili si dům kus od nich, dům, ve kterém žijí dodnes.

Jaydonův příběh byl nejkratší, ale také nejzáhadnější. Jaydon vlastně neví kdo, jak a kde ho přeměnil. Prostě se jednou probudil a byl upír. O to těžší to pro něho bylo. Hellä s Maurim se o něm doslechli od upírů z Paříže, se kterými se pravidelně scházeli. Vzali ho k sobě pod ochranu, protože se ho někdo snažil zabít. Nikdy nepřišli na to, kdo a proč, ale od doby, co žije s Hellou a Maurim všechno ustalo. Hellä si myslela, že se ho snažili zabít nějací příslušníci církve, kteří si v tehdejší době byli dobře vědomi existence upírů. Nakonec se dopátrali, že se Jaydona snažili zabít vampýři, o kterých do té doby neměl nikdo nejmenší tušení.

Povídali jsme si až do ranních hodin a já začala být velmi unavená. Choulila jsem se na pohovce a lehce jsem usnula. Slyšela jsem, jak Hellä mluvila na Aarona.

" Danielle je unavená, Aarone. Měl by si ji odvést domů. Dopovědět si to můžeme někdy příště. "
" Ano, mohly bychom si zítra udělat dívčí den. ", navrhla Leena. " Zajít na nákupy a podobně. "
" To zní skutečně skvěle. ", souhlasila Hellä. " Co na to říkáš, Danielle? "

Když jsem uslyšela svoje jméno, zbystřila jsem a otevřela jsem oči. Byla jsem lehce dezorientovaná, proto mi Leena svůj nápad přednesla znovu.

" Ano, jistě. Zní to dobře. ", souhlasila jsem.
" Výborně, tak domluveno. Vyzvedneme tě zítra před polednem a zajdeme si spolu někam na oběd. "
" No, když mají ženy svoje plány, co kdybychom si i my zítra udělali jen pánskou jízdu? ", navrhnul Jaydon a díval se přitom na Aarona.

" Jestli to nebude Danielle vadit … ", nechal Aaron větu nedokončenou a díval se na mě.
" Mě to nevadí. ", řekla jsem prostě.
" Dobře, tak zítra Jaydone. ", řekl Aaron a v jeho hlase byl patrný vztek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbil se vám tento článek?

Ano 60.5% (75)
Ne 39.5% (49)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama